Zapraszam również na mój blog motocyklowy

Zapraszam również na mój blog motocyklowy: http://motocyklistka.xemantic.com/

czwartek, 11 marca 2010

O marnowaniu własnego i innych życia (Nowenna, 4)

Nowenna w Oktawie Dnia Kobiet - w intencji tych, którym narzucone stereotypy nie pozwalają żyć w zgodzie z sobą. (poprzednie dni: pierwszy, drugi, trzeci)

Fronda modli się: "za kobiety, którym wdrukowano brak zaufania do mężczyzn"
Ja zaś proponuję: módlmy się ... nie. Otoczmy empatią tych mężczyzn i kobiety, którzy ufali drugiemu człowiekowi, ale ich zaufanie zostało zawiedzione. Szczególnie tych, którzy będąc fizycznie, społecznie i ekonomicznie słabsi zaufali i powierzyli się osobie silniejszej i zostali porzuceni lub zdradzeni. Niestety w naszym społeczeństwie słabsze na tych płaszczyznach są częściej kobiety. Zatem już wiemy skąd się biorą również obmadlane przez Frondę " kobiety, którym wmówiono atrakcyjność bycia singlem ". Singlość wynika wszak często z zawodu lub strachu przed zawodem. (Dlaczego męska singlość nie jest krytykowana, ach sorry, obmodlona przez Frondę?)

Fronda modli się: "za kobiety, które, nie mając rodziny, umierają w samotności"
Ja zaś proponuję: módlmy się (bo tym ludziom już rzeczywiście tylko Wszechmatka może pomóc) za tych, którzy mieli lub formalnie nadal mają dzieci i małżonków, ale umierają w samotności, bo spieprzyli więzy z najbliższymi. Szczególnie za tych, którzy uczynili to "w imię zasad", bo dla nich martwe xięgi ważniejsze były od żywych ludzi. Otoczmy empatią ludzi, którzy całe życie noszą blizny po takim traktowaniu.

Fronda modli się: "za dzieci, które zmusza się do zaspokajania ambicji matek".
Jestem za. Ale także proponuję obdarzyć empatią wszystkie dzieci, którym nie pozwalają być sobą ojcowie. "Jestem chirurgiem/adwokatem, ty też będziesz", "nie pozwolę ci zmarnować życia tak jak ja zmarnowałem".

Antyfona: Pozwólmy każdemu być sobą. Amen.

C.D.N.
(następne dni: piąty, szósty, siódmy, ósmy, Podsumowanie Nowenny, Komentarze do Nowenny, Od genitaliów do Nowenny)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz