Zapraszam również na mój blog motocyklowy

Zapraszam również na mój blog motocyklowy: http://motocyklistka.xemantic.com/

poniedziałek, 8 marca 2010

Nowenna w Oktawie Dnia Kobiet (1)

Portal Fronda wzywa do modlitwy w intencji ofiar feminizmu - jak twierdzą, "jednej z najbardziej szkodliwych ideologii". Z poglądem o szkodliwości emancypacji nie sposób się nie zgodzić - bowiem rzeczywiście feminizm zaszkodził patriarchalnemu porządkowi dawnego społeczeństwa. Naprawdę potężną zbrodnią tej "ideologii" było doprowadzenie do sytuacji, w której kobiety mają prawa wyborcze (nawet, o obrazo boska, bierne, i zostają prezydentami i premierami), mają możliwość edukacji i wykonywania zawodu, dzięki czemu nie muszą być uzależnione życiowo od ojców i mężów, także tych pijących i bijących. Naprawdę, wielka to strata. "I Curie Skłodowska też!!!" Lepiej wypełniałaby wolę bożą piorąc pieluchy i szorując kible niż babrając się w jakimś polonie i radzie.

Zatem i ja pozwolę sobie zaproponować modlitwę za ofiary ideologii promujących nierówność społeczną i odbierających ludziom prawo wyboru. Mottem wiodącym naszej nowenny będzie cytat z Pawła z Tarsu, z Listu do Galatów (3, 28):
Nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie.
Zaś patronką dnia ofiar nierówności społecznych będzie zmarła przed trzema miesiącami pionierka teologii nieandrocentrycznej, Mary Daly, która odeszła z Kościoła Katolickiego utraciwszy nadzieję na jego reformę i depatriarchalizację. Zwykła była mówić:
Jeśli Bóg jest męski, to to, co męskie, jest bogiem.
Kobietę, która prosi o równouprawnienie w Kościele, można porównać do osoby czarnej, która domaga się równouprawnienia w Ku-Klux-Klanie.

Zatem, w imię Wszechmatki:

Fronda modli się "za kobiety deprecjonowane i wytykane palcem jako "kury domowe" ".
Ja zaś proponuję: módlmy się... nie. Otoczmy empatią mężczyzn i kobiety, którzy w imię wypełniania stereotypowych ról żyją czymś, co nie jest ich powołaniem. Wspierajmy w byciu sobą wszystkich, którzy zakopali swe talenty. Którzy mogliby tworzyć wspaniałe rzeczy działając w społeczeństwie, ale nie robią tego, bo "miejsce kobiety jest w kuchni". Którzy mają w sobie ciepło i czułość taką, że wspaniale zajęliby się domem i dziećmi, ale nie robią tego, bo "to niemęskie", "to wstyd żeby baba utrzymywała mężczyznę", bo z pensji w "kobiecych" zawodach nie sposób utrzymać rodziny.

C.D.N.

ps. tu dzień drugi, tu dzień trzeci, dzień czwarty, piąty, szósty, siódmy, ósmy, Podsumowanie Nowenny, Komentarze do Nowenny, Od genitaliów do Nowenny)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz