Zapraszam również na mój blog motocyklowy

Zapraszam również na mój blog motocyklowy: http://motocyklistka.xemantic.com/

niedziela, 8 listopada 2009

Rydzyk nie wyjdzie z piekła

Z dzisiejszej Ewangelii: Jezus nauczając mówił do zgromadzonych: "Strzeżcie się uczonych w Piśmie. Z upodobaniem chodzą oni w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsce na ucztach. Objadają domy wdów i dla pozoru odprawiają długie modlitwy. Ci tym surowszy dostaną wyrok". (Mk 12, 38-40)
Są takie emerytki, które potrafią nie wykupić recept i jeść chleb z chlebem, ale na wezwanie głoszone codzień w eterze wysyłają sporą część swych nędznych świadczeń na Radio Maryja.
Ojcze Dyrektorze, będziesz się za to smażył.
Przyszła też jedna uboga wdowa i wrzuciła dwa pieniążki, czyli jeden grosz. (...) wrzuciła wszystko, co miała, całe swe utrzymanie. (42.44)

3 komentarze:

 1. Hej Pacyfko! A widziałaś to? http://www.goscniedzielny.wiara.pl/?grupa=6&art=1256761185&dzi=1207763630

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej Chicku! A widziałeś to?
  Toxyczne rodzynki

  Nie muszę czytać Gościa Niedzielnego ani Wyborczej by wiedzieć co mówią w Radiu Maryja. Wystarczy posłuchać Radia Maryja. Ewentualnie poczytać internetowy Nasz Dziennik.

  OdpowiedzUsuń
 3. ja nie słucham, więc nie mam tego źródła informacji. Zwróciły moją uwagę te badania, które przytoczyłem. Choć może nie słucham, to za wiele powiedziane, bo kilka razy słuchałem i nie znalazłem tam takich treści. Może nie trafiłem. Pytałem kiedyś mojej babci, czemu słucha tego radia, czy nie przeszkadza jej antysemityzm? to pytanie wydało mi się zupełnie normalne. Ale moja babcia się bardzo zdziwiła. A jest inteligentną osobą. Stwierdziła, że Żydów wspomina z sympatią (bo o nich dobre wspomnienia), a w radiu nie słyszała treści antysemickich. Więc sam już nie wiem.

  OdpowiedzUsuń