Zapraszam również na mój blog motocyklowy

Zapraszam również na mój blog motocyklowy: http://motocyklistka.xemantic.com/

niedziela, 11 grudnia 2011

Homo empathicus

Niesamowite. Całe moje rozumienie świata wyłożone przez naukowca. A ja ciągle myślałam, że jestem kalekim exemplarzem mojego gatunku, alienem z innej planety, który ma przerosty w jednych miejscach i niedobory w innych, i dlatego nie może się zsocjalizować. A tymczasem może wcale tak nie jest.
"Neurony lustrzane łączą nas niewidzialnie nie dla agresji, nie dla przemocy, nie dla egocentryzmu, nie dla utylitaryzmu, ale dla bycia razem, więzów, czułości, towarzyskości. To co nas napędza to potrzeba przynależności"

4 komentarze:

 1. Moja wczorajsza wieczorna lektura (zamówiona bezpośrednio u wydawcy) dopowiada:
  "Dysponujemy dziś wystarczającą wiedzą i dostatecznie długa historią, by zdawać sobie sprawę, że to nas - jako elicie uprzywilejowanych mutantów - spoczywa odpowiedzialność ochrony natury przed naszą zaborczością i obowiązek podtrzymania życia na Ziemi. Pocieszające jest to, że w dobie powszechnego konsumpcjonizmu, którym indoktrynują nas media i globalne korporacje, w zielonych niszach regionalnych kultur ewoluują nowe zbuntowane "gatunki" człowieka. Homo viridis, Homo astralis i Homo empathicus tworzą dziś cywilizacje, w których człowiek jest w pełni zintegrowany z całym życiem oraz kosmosem. Ten nowy człowiek nie jest panem i pogromcą natury, lecz jej czułym opiekunem, nie czyni Ziemi poddaną, lecz chce ją chronić. Czy przetrwa w konflikcie z dominującym na razie Homo vandalis (...)?"

  Przetrwa, przetrwa! Póki co - jak widać - przestaje przypominać eskimoską diasporę w Afryce. Upps... miałem na myśli oczywiście diasporę inuicką. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mianownik nam Piotrze tożsamieje!

  OdpowiedzUsuń
 3. Akademickie pierdzielenie o niczym w klimatach czarnych nisz dupy u Murzyna po czarnej kawie. I to za grubą kasiorę... Nie lepiej to porozmawiać o czymś miłym z bliźnim w 4 oczy niż masturbować umysł metanaukowymi określeniami w poczuciu swojej wyższości nad zwykłymi gnojkami - oopss. - nad Homo vandalis.
  Z głębokim poważaniem
  Homo normalis

  OdpowiedzUsuń
 4. Niech Wam Gwiazdka Pomyślności nigdy nie zagaśnie, a kto życzeń nie napisze - niech go piorun trzaśnie.
  Łubu dubu, Łubu dubu - niech nam żyje prezeska naszego klubu!!! To mówiłem ja - Ferdynand Wspaniały Kiepsko - Wlazło. Wesołych Świąt, mniej dylemantów na co dzień oraz przyjaznych zmagań z czarno - białym światem (czytaj - zerojedynkowym). P.S. Czy wierzycie w życie pozainternetowe???
  Pozdro
  Ferdynand Maria Kiepsko - Wlazło

  OdpowiedzUsuń