Zapraszam również na mój blog motocyklowy

Zapraszam również na mój blog motocyklowy: http://motocyklistka.xemantic.com/

czwartek, 28 marca 2013

Getto ławkowe i belka w oku


Lech Wałęsa - ikona walki o prawa obywatelskie, laureat Pokojowej Nagrody Nobla.
Ostatnio wymyślił, że w parlamencie gejów powinno obowiązywać getto ławkowe.
(Getto ławkowe: w Polsce na uniwersytetach przed wojną studenci pochodzenia żydowskiego nie mogli wybierać miejsc na całej sali, musieli siedzieć pod ścianą. Niektóre uczelnie ograniczały liczbę studentów żydowskich do 10% lub wręcz do zera).
Wałęsa mówi o gejach: "Nie życzę sobie, żeby ta mniejszość, którą toleruję, ale z którą się nie zgadzam, żeby mi wychodziła na ulice i moje dzieci, moje wnuki bałamuciła". "Jak będą mi łazić nago po ulicy, to ja się nigdy nie zgodzę. Widziałem to, na przyczepach jeżdżących..."
Gerontofilia.
 Taką argumentację z ust konserwatystów słyszałam wielokrotnie. Widziałam ją na ulotkach antyunijnych, kolportowanych przez katolickich działaczy - Unia to geje, a geje to obsceniczne parady równości - po czym następowało odpowiednio wyuzdane zdjęcie. "Seksualność jest sprawą intymną, a oni wystawiają ją na widok publiczny! To jest promocja zboczenia, mam prawo chronić przed nią swoje dzieci!" I to jest podstawa by twierdzić że KAŻDY homosexualny obnaża się i obściskuje publicznie, jest zwyrodnialcem i pedofilem, a zatem wolno odmówić mu obywatelskiego prawa do rejestracji związku i adopcji dzieci.

Parada Gay Pride w San Diego.
Karnawał w Rio. Ja tam dużej różnicy nie widzę. 


A co do obscenów na "przyczepach jeżdżących". Największa na świecie impreza, polegająca na epatowaniu seksualnością "na przyczepach jeżdżących", to karnawał w Rio, w którym bierze udział 2 mln osób, w dużej mierze turystów. Impreza ta nakręca na gigantyczną skalę przemysł rozrywkowy i usługi sexualne, i chciałoby się wierzyć, że każda osoba w tych usługach pracująca robi to dobrowolnie.
Ale byłoby to naiwnością.

New York.
Rio.
Stosując tę samą logikę należy uznać owe parady "tancerek samby" za dowód, iż  orientacja hetero opiera się na perwersji. Czy nie jest to "łażenie nago po ulicy", "promocja heterosexualizmu", "obnoszenie się publiczne ze sprawami intymnymi"? Dlaczego nie słyszę oburzonych katolików?

"Widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki w swoim nie widzisz..." - powiedział Jezus, Żyd. (Ewangelia Łukasza 6,41)
 

9 komentarzy:

 1. Chyba źle dobrałaś fotki - te z Rio są bardziej estetyczne (główne obiekty na fotografiach).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo mi chodzi o wymiar etyczny, a nie estetyczny (i nie chcę manipulować odbiorem tego drugiego przez ten pierwszy). Rzecz gustu zresztą, na przykład tancerka z San Diego ma znacznie lepiej dobrane kolory niż ta z Rio. Różowy obok zielonego???? Kto to widział????

   Usuń
  2. "Obiekty"...
   "I do not objectify women", Skipper Johnston.

   Usuń
  3. Obiekty. Dla jasności, że nie chodzi mi o zdjęcia, ich kompozycję czy tło. Nie tylko kobiety, dla ścisłości.

   Co do postrzegania - ja się nawet zgadzam z taką argumentacją. Bo IMO sposób przedstawiania homoseksualistów na paradach jest zły i nieprawdziwy[1]. A dla bardzo wielu ludzi jest to jedyny "żywy" kontakt z homoseksualistami. Ile procent Polaków zna "na żywo" geja? Ile było w klubie dla gejów?

   Tak samo mogę się podpisać pod zdaniem
   "Nie życzę sobie, żeby ta mniejszość, którą toleruję, ale z którą się nie zgadzam, żeby mi wychodziła na ulice i moje dzieci, moje wnuki bałamuciła". W roli mniejszości wstawmy cokolwiek, na przykład księży katolickich.

   "Jak będą mi łazić nago po ulicy, to ja się nigdy nie zgodzę." - a kto się zgadza na gołego Wałęsę na ulicy?

   [1] To jest festyn typu karnawał w Rio. Na codzień geje tak nie wyglądają. Ba, nawet na imprezach w klubach dla gejów tak nie wyglądają (przynajmniej większość)...

   Usuń
 2. Obawiam się, że jakby przenieść taki karnawał z Rio do Warszawy, wzbudzałby takie same emocje jak parada równości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Emocje - na pewno, ale wątpię czy takie same. Na pewno miałby mniej przeciwników i z zupełnie innych pozycji. Po prostu oglądanie nagich kobiet sprawia uciechę większości mężczyzn. Gdyby na gay-prides były same lesbijki pewnie też byłoby mniej protestów, bo "na lesbijki chętnie bym sobie popatrzył", że zacytuję klasyka, posła Węgrzyna.

   Usuń
  2. "Gdyby na gay-prides były same lesbijki pewnie też byłoby mniej protestów, bo "na lesbijki chętnie bym sobie popatrzył"" - dokładnie tak to działa. Swoją drogą kobietom powinni podobać się zadbani faceci na paradach...

   Usuń
 3. Tak, bardzo chętnie posłuchałabym odpowiedzi Wałęsy na te argumenty. Ja też nie widzę różnicy pomiędzy w/w fotkami (bo pomiędzy imprezami i owszem). A najbardziej ze wszystkiego drażni mnie fakt, że nikt z tych wielkich obrońców katolickiej rodziny i moralności nie zająknie się na temat golizny z podtekstem sexualnym na billboardach, wystawach kiosków i sklepów, w reklamach, czasopismach, itd! Bo przedstawiają kobiety??!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co pamiętam, jeśli chodzi o goliznę na billboardach, to parę lat temu były z tym problemy do tego stopnia (niszczenie billboardów), że producenci bielizny zrobili kampanię z bielizną na głowie itp.

   Usuń