Zapraszam również na mój blog motocyklowy

Zapraszam również na mój blog motocyklowy: http://motocyklistka.xemantic.com/

piątek, 27 lutego 2009

Propaganda laktacyjna


Jak wszystko w naszym kraju, dawanie cyca też podlega uskrajnieniu i ideologizacji. Jeśli nie dajesz cyca jesteś wyrodną matką a twoje dziecko skazujesz własnoręcznie na zagładę. Nawet na stronach producentów mleka dla noworodków prawo narzuca im informowanie że karmienie piersią jest jedynie słuszne, i musisz to przeczytać żeby zapoznać się z produktami. "Jestem świadoma że najzdrowszym najlepszym i najbardziej wartościowym pokarmem dla dziecka jest mleko matki. Mimo to chcę poczytać o mlekach początkowych".

Na tych wszystkich laktacja.pl, mlekomamy.pl i innych propagandach powinno być dla symetrii następujące ostrzeżenie: "Mam świadomość, że decydując się na karmienie piersią będę musiała karmić nie co cztery, ale często nawet co pół godziny. Że przez rok prawdopodobnie nie prześpię nawet jednej nocy. Że będę dojną krową na niewidzialnym łańcuchu. Że każde odejście od dziecka nawet na krótko będzie wymagało żmudnego ściągania mleka. Że będę nienawidziła swojego dziecka i będę chciała je wyrzucić przez okno. Jestem tego świadoma, ale mimo to decyduję się poczytać o karmieniu piersią".

(Właśnie minął rok mojego bycia dojną krową)

1 komentarz:

  1. Kochana MASZ RACJĘ. Ale widzisz laktacyjna propaganda ma tak dobrze rozwinięte narzędzia, że ulegają jej nawet tak mądre babki jak Ty. Ja też pewnie bym ulegla gdybym tylko miała mleko. Nie miałam więc miałam do wyboru - dać modyfikowane, albo zagłodzić swoje dziecię.
    M.

    OdpowiedzUsuń